10 שאלות שחשוב לשאול את הצלם שלכן

31.08.23

הגעתן כבר לשלב של בחירת הצלם? יאי! אז אנחנו מניחות שכבר שיטטתן לא מעט באינסטוש, גיבשתן סגנון שהוא הפייבוריט שלכן, עברתן על הפינצטה שלנו (מאסט), התייעצתן בקבוצה הסודית (עוד מאסט) ויש כבר מועמד.ת אחד.ת  - או יותר - לתיעוד היום המיוחד שלכן. כל זה מעולה, ומה עכשיו?

 

ריכזנו לכן 10 שאלות שיעזרו לכן לבחור את מי שבסופו של דבר ילווה אתכן לאורך היום, כשהתשובות יעניקו לכן הרבה מידע חשוב והכרחי לתיעוד מושלם של האיוונט, ומינימום אכזבות אחריו.

שנתחיל? קדימה:

  5 44 1

(צילום: מורן מעיין)

 

  1. 1. האם אתה תהיה הצלם בחתונה או מישהו מטעמך?

יש צלמים שהם חלק מקבוצה, ולכן חשוב לדעת מי מהם יהיה בפועל ביום החתונה. אם האדם עימו אתן מדברות לא יהיה זה שיגיע בסופו של דבר, חשוב לדעת זאת מראש ולוודא יש לכן קליק עם מי שבפועל יבלה אתכן את היום כולו.

 

איה ואבי

(צילום: איה ואבי צלמים)

 

  1. 2. האם יש לך צלמים נוספים או עוזרים שיצטרפו ביום החתונה?

יש צלמים שיש להם תמיד עוזר, וישנם כאלה שמוסיפים צלם נוסף בהתאם לגודל האירוע. חשוב לבדוק אם העניין כרוך בתשלום נוסף. 

 

17 5

(צילום: תום סיימון)

 

  1. 3. תוכל לשלוח לנו לינקים לגלריות צילומים?

אנחנו מניחות שאם הגעתן לשלב הזה, בטוח כבר התרשמתן מהצלם או הצלמת באינסטוש ובאתר שלהם. אנחנו ממליצות להתבונן גם בגלריות שלמות שמתעדות את היום כולו מ-א' עד ת' ויתנו לכן מושג לאופן בו נראים התוצרים הסופיים. כך תוכלו להתרשם במקסימום מסגנון הצילום והעריכה ולוודא שהסטייל מתאים למה שדמיינתן. 

 

איזו1

(צילום: Iso צלמים)

 

  1. 4. כבר צילמת בלוקיישן החתונה שלנו?

ואם לא - האם את.ה מתכוונים לבדוק את המקום מראש? אם הצלם מכיר את הלוקיישן זה לגמרי יתרון, ואם לא - חלקם יגיעו לביקור מקדים כדי להכיר את השטח. כדאי לשאול כדי להבין איך עובד התהליך אצלם.

 

כצמן

(צילום: מתן כצמן)

 

  1. 5. מה כוללת החבילה הסטנדרטית? מהן התוספות בחבילות היקרות יותר?

בדרך כלל הצלמים יתנו לכן מידע עם החבילות שלהן מראש, וכדאי לדאוג שאתן מבינות עד הסוף מה מייחד כל חבילה ומה כלול בכל אחת מהן. 

 

גיל ורון1

(צילום: גיל ורון)

 

  1. 6. כמה זמן אחרי החתונה נקבל את התמונות ואיך הן יימסרו?

זה הזמן לעשות תיאום ציפיות, ולהבין שגם אם ממש בא לכן לראות הכל כבר בשבוע שאחרי, זה לא ממש ריאלי. חשוב מאוד שתבינו מה זמן האספקה של הצלמים שלכן, ושהתשובה שיתנו מקובלת עליכן.

 

אנקונינה

(צילום: אלון אנקונינה)

 

  1. 7. אילו סוגי אלבומים אתם מציעים? האם ישנה עזרה בבחירת התמונות ועיצוב האלבום?

אל תוותרו על אלבומי חתונה! אתן לא חייבות לעשות אותם עם הצלמים שלכן, אבל ודאו מראש אם זהו שירות שהוא או היא מספקים, ואם לא - אם יש להם המלצות על מישהו טוב שעושה זאת. 

 

רוטשטיין

(צילום: ליאור רוטשטיין)

  

  1. 8. האם עבדת בעבר עם המפיק.ה, צלמ.ת הוידאו או המעצב.ת שלנו?

זוגות שכבר התחתנו יגידו לכן שכשיש דינמיקה טובה בין ספקים שמלווים אתכן, זה משפיע מאוד על וייבים טובים ונעימים ביום החתונה. אם צלמי הסטילס עבדו בעבר עם צלמי הוידאו או ספקי מפתח נוספים שלכן - זה פלוס גדול מאוד. 

 

3 63 1

(צילום: אסף ספקטור)

 

  1. 9. מה מדיניות הביטולים וההחזרים שלך?

נתחיל בטפו, טפו, טפו! ונמשיך בכך שאתן חייבות להיות מכוסות ג'סט אין קייס. חשוב לשאול את הצלמ.ת מה עושים במקרה של דחייה. הסעיף הזה היה קריטי בימי הקורונה, אבל גם היום חשוב שיהיו לכן תשובות לנושא הזה.

 

צחי שמש 1

(צילום: צחי שמש)

 

  1. 10. מהי תוכניות הגיבוי במקרה שאינך יכול.ה לצלם את החתונה מסיבה בלתי צפויה?

בלת"מים יכולים לקרות גם מצידם של הצלמים. לרובם תהיה שורה בחוזה שקובעת מה קורה במקרה שאינם יכולים להגיע לצלם את החתונה מסיבות של מחלה, פציעה וכדומה. לרוב הם ידאגו לתחליף מעולה עבורכן, אבל ממש חשוב לקבל את המידע מוקדם ככל האפשר. 

 

שני רייך

(צילום: שני רייך)

 

לסיום, נזכיר שוב את מה שאולי מובן מאליו: הצלמים הם אנשי מקצוע סופר חשובים ביום המיוחד שלכן - הם מלווים אתכן לאורך היום כולו, והם אלה שמשפיעים רבות על הסטייל שבו כל היום הגדול יתועד. לכן, ודאו ששניכם אוהבים מאוד את הסגנון, שאתם מקבלים כמה שיותר המלצות וכמובן - חווים כימיה אמיתית במפגש איתו. גוד לאק!

מאת:כלות אורבניות