שקט, מצטלמים!

21.02.12

 

הצילומים המקדימים, אלו שמתקיימים ביום האירוע או לחילופין צילומי הזוגיות שנערכים זמן מה לפני כן, הם בעיננו חלק כייפי ומהנה שבהחלט מומלץ לנהל כהלכה. זוהי הזדמנות נהדרת לבלות עם בן הזוג לפני שכל האקשן מתחיל, זמן מצויין להתפרק קצת, תוך שחרור מגוון פוזות פוטוגניות אל עבר עדשת המצלמה.

 

 

 

אקססוריז, הידד!

אז מסתבר שהצילומים הללו הם כבר מזמן לא מלנכוליים ורשמיים כפי שהיו בעבר. המסגרת שלהם הפכה להיות הרבה יותר משוחררת וגמישה במטרה לתת ביטוי לזוגיות ובעיקר לאופיו האמיתי של הזוג, מבלי לכפות איזה "תסריט" הידוע מראש. אפשר ואף רצוי להכניס פן הומוריסטי לצילומים, במטרה להשתחרר ולהנות, ולכן אנו תמיד בעד להוסיף כמה אקססוריז שכל מטרתם להקליל מעט את האווירה ולהעלות חיוך על הפנים.

 

 

בנוסף, מדובר בהזדמנות מצויינת להוציא מהקונטקסט הטבעי פריטים שונים שמוכרים לנו מחיי היום-יום, זאת במטרה להשתעשע איתם וכמובן אחד עם השני על סט הצילומים עצמו. ומעבר לכך שיום צילומים שכזה יכול להיות מהנה וחוויתי, הרי שבדרך כלל מדובר בדרך הטובה ביותר להפיק תמונות טבעיות ואוהבות, בעלות עניין ייחודי. תמונות שבהן ניתנת יד חופשית לזוג להשתולל ולהצטלם עם שלל האקססוריז שהביא לסט. לרוב, יצאו מזה התמונות המוצלחות והמקוריות ביותר.

 

 

 

על אקססוריז וחיות אחרות

וכשאנחנו אומרות אקססוריז, למה הכוונה? אנו מתייחסות בעצם לכל פריט שיכול להוסיף קצת צבע ושובבות לצילומים, החל מבלונים, בועות סבון, פרחים גדולים מנייר, אייפד, משקפי שמש, אוריגמי, קאפקייקס, מסגרות לתמונות ולמעשה כל דבר העולה על דעתכם.

 

 

 

איך בוחרים באקססוריז המתאימים? קודם כל מומלץ לבחור ב'פרופ' (אביזר) אסתטי שגם מצטלם היטב, כמו אותם קאפקייקס או בלונים צבעוניים לצורך העניין. גם תמונות שבהן הכלה מפריחה בועות סבון יכולות לצאת נהדר, שכן הן לא רק אסתטיות אלא גם נותנות מקום רב לתמרון ולמשחק.

 

 

 

מומלץ בחום להתאים את האקססוריז לסגנון הצילום וכמובן גם לסגנונם של בני הזוג. אם הצילומים הם בסגנון וינטג', הרי שאפשר יהיה לאבזר את הזוג במצלמות וינטג' מהדור הישן ולהפוך אותן למוטיב המרכזי בצילומים. אם הזוג הוא קליל ויצירתי, אפשר לשלב מסגרות ריקות בשלל פוזיציות מעניינות ועל הדרך ליצור אפקט של "תמונה בתוך תמונה".

 

 

 

דינמיקה בין בני הזוג

אז כבר דיברנו על הקריטריון האסתטי, שצריך להיות משותף לכל האקססוריז בצילומים המקדימים. ומעבר לכך, חשוב שהאקסוסריז יתרמו לאינטרקציה המשותפת בין בני הזוג, שהרי זו כל המטרה. לכן, עדיף לבחור ב'פרופס' שיתאימו לשני בני הזוג, ולא כאלה הקשורים באופן ישיר לחתן או לכלה.

 

 

היופי באביזרים הללו הוא שאפשר ואף רצוי לחשוב מחוץ לקופסא, אפילו אם לא תיכננתם דבר מראש. כל אובייקט שבו אתם נתקלים במהלך הצילומים יכול להפוך לאקססורי מן המניין בתנאי כמובן שהוא מצטלם היטב ויש מסביבו עניין, אפילו כסא עתיק שניתן לשבת עליו או להצטלם על ידו.

 

 

אז עשו כמה תמונות ניסיון עם הצלם ובחנו האם אתם נהנים מהתוצאות. אם התשובה היא חיובית, אין סיבה שלא תוכלו להמשיך לאלתר וכמובן גם להנות. בסופו של דבר הרי הכי חשוב זה הפאן, פאן, פאן!

 

The images are taken from: Green wedding shoes, Brooklyn bride, Forget me knot weddings, Oh lovely day, Recycled bride, Rock n roll bride, Style me pretty, The knotty bride

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא