רומן קולינרי

20.10.11

 

איזו התרגשות! היום, בפעם הראשונה, אחת מאיתנו החליטה שהגיע הזמן לשתף בחוויה אישית שעברה עליה בדרך לחתונה. ומכיוון שאנחנו בסופה של תקופות החגים, הידועה גם כתקופת הארוחות הבלתי פוסקות, מה יותר מתאים מפוסט שכולו קולינריה משובחת. מתרגשות ומתחילות...

 

◈◈◈

 

"קדימה, רק עוד טעימה אחת קטנטנה. אני מבטיחה שזהו, זה אוטוטו נגמר", כך בדיוק מצאתי את עצמי עומדת בפני פניהן העייפות של שתי "המישפוחות" ביום שהודעתי להן על הטעימה האחרונה בסדרת סיבובי הקייטרינגים. חוץ מהפנים העייפות היו גם מבטים לא רעבים בעליל שרק אמרו "די". אין ספק שההאבסות הליליות הללו הכניעו אותם לגמרי, וביננו, מי ידע שלאכול זאת עבודה קשה כל-כך?

 


 

האמת היא שלא תיארתי לעצמי שגם בפרט הזה אדקדק ואקפיד, אך בתור חולת שליטה ידועה - הגיע גם השלב הזה מהר משחשבתי (כמה מפתיע, אה?!? או שלא!).

אם חושבים על זה בהיגיון, המרכיב הקולינרי באירוע, הוא באמת אחד הדברים החשובים ביותר לאורחים. הם מתגנדרים במיטב מחלוצותיהם, גם אחרי יום עבודה מתיש, עושים נסיעה ארוכה או קצרה ובדרך-כלל יטרחו להגיע לאן שרק תאמרו. לכן, מה יהפוך את הסיפור הזה לתענוג צרוף מבחינתם אם לא אוכל משובח ושלל פינוקים שמענגים את החך. אז עם שלל טיעונים כמו אלה, בהם דאגתי לשכנע את עצמי בכל יום מחדש, החלטתי שהקייטרינג המושלם עוד ימצא! זה רק עניין של זמן... וכמה פרצופים מותשים שבטוח עוד יסלחו לי...

 

 

 

 

וכך ביום בהיר אחד, בשעת בין ערביים, עשינו את דרכנו צפונה. פעם שלישית של טעימות, שאמורה היתה גם להיות האחרונה בהחלט... זה לפחות מה שהבטחתי לחבר'ה באוטו, וכשמבטיחים - צריך לקיים. בקצה השביל חיכה לנו הבית הכתום, הבית של קייטרינג "אבשה", ומיד ביצבצה התחושה שכאן, הולך להירקם סיפור אהבה נפלא. עלינו נרגשים אל החדר הפרטי, חלל לטעימות ולאירועי בוטיק קטנים, והמשכנו להתרגש. קירות האבן, האח הדולקת ואווירת העיצוב הכפרית-רומנטית פתחו אצל כולנו את התאבון ובגדול!

 

 

 

כבר אל מן ההתחלה, היה שם משהו אחר, ומהמשהו האחר הזה רצינו עוד ועוד. אבשה, אבשלום אטיאס, השף (וכמובן הצוות המקסים שלו החל מאשת המכירות, אשרת, ועד לאחרון המלצרים), קיבל את פנינו בחיוך צנוע והתחיל לפנק אותנו בשלל היצירות המושלמות שיוצאות תחת ידיו. כל ביס, מהקטן לגדול, היה חוויה מלאה של טעם ושלמות. בכל פרט ופרט, הורגשה היכולת המופלאה לשלב בין תרבות של אירוח ואומנות הבישול, ועם שילוב מרכיבים מוצלח כמו זה (כלים מרהיבים, ניחוחות משכרים, הגשה מושלמת ומדוקדקת ועוד) - תודו שקשה לפשל.

 

 

 

 

אז מייד עם סיום הטעימות ירדה לה עוד אבן גדולה מהלב, כשקיבלנו את ההחלטה פה אחד (כשזה עוד היה נרגש מכל הטעמים הנפלאים שמילאו אותו). ואני, אני הצלחתי להתחיל ולדמיין, אולי בפעם הראשונה, את האירוע המעוצב והמוקפד עליו חלמתי.... ידעתי שאני באמת בידיים הכי טובות שרק אפשר לבקש.

 

 

* התמונות צולמו ע"י הצלמים: רוית טורקייה, גידי בועז, עדי כהן-צדק.

 

מאת:כלות אורבניות