מתוק לו, מתוק לו

07.02.11

 

אז אחרי שכבר חשפנו בפניכן את אהבתינו הכנה לכל מה שקשור לימים עברו, אתן וודאי לא תתפלאו לשמוע שמידי פעם בפעם כשתוקף אותנו הגעגוע, אנחנו רצות לפתוח את אלבומי החתונה של הורינו היקרים. באחת הפעמים האחרונות, בה אחת מאיתנו עשתה זאת, היא נדהמה לגלות שכן, אפילו להוריה היתה עוגת חתונה מכובדת לכל הדעות. ועם כל הכבוד לטרנדים של ימינו, עוגת החתונה שלהם כיכבה לה שם כבר לפני יותר מ-30 שנה! יש כבוד, אה?!? ובהקשר הזה נאמר שעוגות החתונה הצצות להן חדשות לבקרים בנוף הישראלי הן ממש לא חידוש, הן פשוט החליטו לעשות קאמבק כשהן יפות יותר, מעוצבות יותר, וכנראה גם טעימות יותר. אנחנו, כמובן שהחלטנו לקבל אותן בזרועות פתוחות ולתת להן את מלוא הבמה - כי הרי כל מה שעושה מתוק על הלשון, אין ספק שיעשה גם מתוק על הלב!

 

http://www.mayaellis.co.il

 

שנייה לפני שאנו ממשיכות בקבלת הפנים החמה, מצאנו את עצמינו די מסוקרנות מכל סיפור העוגות ולכן החלטנו לנסות ולפשפש בעברה של מסורת זו. אנו יכולות לומר לכן שהופתענו לגלות פרקי היסטוריה נכבדים על העוגות המדוברות, כאלה שלא היו מביישים אפילו מנהיג צבאי דגול. אחד הדברים המדהימים ביותר בכל החיפוש הזה היתה העובדה כי לראשונה הופיעו עוגות החתונה כבר בתקופת האימפריה הרומית. כן, כן, בדיוק מה שאתן שומעות! לאחר-מכן צצו חזרה בתקופת ימי הביניים ולשיא הפופולריות שלהן הגיעו דווקא בסוף המאה ה-19. לצורתן הרב-קומתית ישנן סברות רבות, ביניהן הגירסא שטוענת כי גובהן התמיר נעוץ בהשראה הלקוחה מצריחי הכנסיות האנגליות, ואילו האחרת גורסת כי בעבר נהגו האורחים בחתונה להביא במתנה עוגות, ואלה נערמו להן זו על גבי זו לכדי מגדל גבוה. כך או כך, אנחנו מאוד אוהבות את זה שהן כה גבוהות, בעיננו זה בהחלט תורם לאפקט ה"וואו" שלהן!

 

ולאחר שישנה כבר עוגה, אתן בטח תוהות מה עליכן לעשות איתה? אז חוץ מרמת הפוטוגניות המטורפת שעוגה כזאת ניחנה בה אפשר גם כאן למצוא עוד בזיק קטן של מסורת. ואם אתן נורא סקרניות נגלה לכן שאת הפרוסה הראשונה יש לפרוס יחדיו כסמל למשימה המשותפת הראשונה בחייכם הזוגיים. לאחר הפריסה הגיע כמובן הזמן להאכיל זו את זה, דבר המעיד על התחייבותכם אחד כלפי השני. ועתה, לאחר שעמדתם בכל "טקס העוגה" - בהחלט מגיע לכם להיות בעל ואישה!

 

http://www.mayaellis.co.il

 

כעת, אחרי שהחכמנו במעט הגיע הזמן לפגוש את מיה אליס המתוקה אותה פגשנו לראשונה כשעיצבה את עוגת החתונה של אחת הכלות האורבניות הראשונות שלנו, חנינה. העוגה המקסימה שידרה כל-כך הרבה מתיקות, כל-כך הרבה אהבה עד אשר החלטנו כי אנו חייבות להכיר קצת את הכשרון העומד מאחוריה. מיה, מעצבת ויוצרת רב-תחומית עסקה מאז ומתמיד באמנות ועיצוב על תקן מעצבת גרפית, מאיירת ומעצבת בחומרים שונים. בשנים האחרונות החליטה להתמקד ולהתמקצע בבצק סוכר ואפייה כעיסוקה המרכזי. היצירתיות האינסופית, היכולת העיצובית הגבוהה עם בצק סוכר, המבט המאושר של מי שנתקל בעוגו אותן היא מעצבת - ממלאים את ליבה בכל פעם מחדש.

 

צילום: אור זהבי

 

וכמובן, איך אפשר לפגוש את מיה מבלי לשמוע קצת על מאחורי הקלעים של תהליך עיצוב העוגה? התהליך עצמו לדבריה מתחיל בפנייה של הזוג אשר בדר"כ מבקש לדעת האם תוכל להפיק עבורם את סיפור אהבתם בעוגה, נשמעת בהחלט משימה לא פשוטה. כמו בכל דבר, יש כאלה שיודעים בדיוק מה הם רוצים ואחרים, שטרם הצליחו לגבש החלטה כלשהי. משיחה והכרות עם הזוג הרעיון העיצובי הולך ונרקם, עד אשר הוא מצליח לקבל ביטוי מלא בדמות הסקיצה לעוגה. העבודה על העוגה עצמה מתחילה כבר מספר ימים לפי האירוע, כאשר מיה מפסלת את הדמויות ומעצבת את האלמנטים המורכבים. קרוב לאירוע נאפות העוגות (אשר טעמן נבחר מבעוד מועד) ולאחר-מכן מתחילה לה מלאכת המחשבת של תהליך העיצוב, ההרכבה, הירידה לפרטים הקטנים ביותר ועד לגימור הסופי. יצירת אומנות קטנה, כבר אמרנו?

 

http://www.mayaellis.co.il

 

את הפוסט המתוק הזה נקנח בעוד תמונות של עוגות חתונה מהעולם, מזהירות אתכן מראש: יש סיכוי טוב לקבל "אובר דוז" של סוכר מכל המתיקות הזאת! מה שבטוח, שגם לכן וגם ולנו יש כרגע מזל גדול שכל הקלוריות הללו נשארות על המסך בלבד.

 

http://www.lunaandchloeweddings.com

 

http://www.lunaandchloeweddings.com

 

http://www.lunaandchloeweddings.com

 

http://www.lunaandchloeweddings.com

 

http://www.lunaandchloeweddings.com

 

http://www.theloveliestday.com

 

http://www.lunaandchloeweddings.com

 

http://www.lunaandchloeweddings.com

 

ואם גם לכן היתה עוגת חתונה יפיפייה - אתן מוזמנות לשלוח אלינו את התמונות שלה. שנראה כולנו את היופי הזה!

 

The images are taken from: Luna and Chloe Weddings , The Loveliest Day.

מאת:כלות אורבניות