יוסף וכנרת בחלל השבטי

06.08.12

 

שיתופי פעולה בין בתי עיצוב ליוצרים משדות העיצוב והאמנות, נפוצים מאוד בעולם האופנה הגלובלי. אצלינו, מסיבה כלשהי, העניין פחות נהוג (וחבל. ממש חבל!). בעיננו, כל שיתוף פעולה שכזה מבורך, ובאופן אוטומטי זוכה אצלינו לכמה וכמה נקודות זכות. לכן, שמחנו כל כך לראות את הקולקציה של יוסף לקיץ-סתיו 2012, פרי שיתוף הפעולה בינו ובין מעצבת הטקסטיל והמאיירת המוכשרת כנרת אינוך.

 

 

הקולקציה נבחרה להיקרא בשם "שבטיות בחלל", שם שבהחלט מעביר את האווירה המיוחדת שהיא מייצרת סביבה.

אינוך, בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, איירה הדפסים בעלי אלמנטים שבטיים, צורות אורגניות ואלמנטים שונים של בתי מלוכה. ההדפסים הללו מאפיינים את עבודותיה ומכילים את כתב ידה העיצובי.

 

 

מדובר בשיתוף פעולה אמיתי, אחד כזה שלוקח עשייה המזוהה עם שני יוצרים מוכשרים כשהחיבור ביניהם יצר משהו חדש, אחר ושונה. למעשה, הקולקציה לא יכלה הייתה להתקיים אלמלא החיבור והדיאלוג האמנותי שנוצר בין השניים.

 

 

ההדפסים שאיירה כנרת, בשילוב כתב ידו של יוסף, יצרו אוסף נכבד של שמלות ערב שאנחנו, היינו יותר ממרוצות לאמץ לארונות הפרטיים שלנו (האמת, שחבל שאין לנו אף חתונה משפחתית מדרגה ראשונה בחודשים בקרובים. בעצם, נסתפק גם בחתונה מדרגה שנייה...).

 

 

האתגר המרכזי בעיצוב בגד בעל הדפס הוא היכן למקם את ההדפס, ומהי מידת החזרתיות ביחס לגזרה ולגוף. את האתגר העיצובי הזה יוסף עובר בהצלחה מרובה. חלק מההדפסים נראים כתכשיטים של ממש על גבי השמלות, ובחלקים אחרים מתוך הקולקציה הם מכסים את כל הבד ומתייחסים למיקום הגזרה על גבי הגוף, עם רפרנס ברור למערכת השלד והשרירים של גוף האדם.

 

 

ההדפסים הם הדפסי משי בעבודת יד, כשמעל ההדפס נתפרו בעבודת יד דקדקנית מתכות עדינות בצבעי זהב, כסף ושחור. שילובי פנינים ואבני סברובסקי נותנים את הטאץ' הגלאמי וגורמים לנו להתאהב באופן סופי.

 

 

 

 

בהיותנו הכלות האורבניות שאנחנו, שימח אותנו במיוחד למצוא שתי שמלות לבנות בתוך הקולקציה, אשר יכולות בקלות רבה לתפקד כשמלות כלה מיוחדות במינן, לאלו שמאסו בשמלות הכלה הטרנדיות ומחפשות משהו מעט שונה.

 

 

צילום: עמיר צוק

 

☆☆☆

 

ברות המזל שמבינכן, שעוסקות בימים אלו בחיפושים אחר שמלות ערב חגיגיות, מוזמנות לשקול בחיוב את האופציה השבטית - חללית הזאת. ואם נתקלתן במהלך שיטוטיכן בשמלות ערב יפות שאהבתן במיוחד - שתפו אותנו, נשמח לשמוע!

מאת:כלות אורבניות