הכלות של אלון

23.02.11

 

חג רביעי שמח לכן, כלות אורבניות שלנו! ולמה זהו חג אתן שואלות? כי בשבילנו כל יום הוא סיבה לחגיגה, על אחת כמה וכמה כשאנו מארחות בבלוג מעצב אופנה מקסים שפגשנו לאחרונה.

 

אז ככה. הוא צעיר, הוא מוכשר והוא פשוט כבש אותנו בקסמו האישי וביצירותיו היפיפיות, אנחנו מתארות לעצמינו שאת השם "אלון ליבנה" כולכן כבר מכירות. אז נפגשנו איתו ביום בהיר ושמשי לשיחה צפופה בסטודיו לכלות שלו, סטודיו חמים בלב ליבו של רחוב הרצל התל-אביבי, הומה האדם. היה לנו כל-כך נעים, ואנו שמחות להציג בפניכן את אלון שמאחורי השאלות.

 

 

 

 

✄ ✄ ✄

 

אלון, אחד הדברים המרתקים בעיננו הוא תהליך היצירה שלך בתור מעצב אופנה. נשמח לשמוע היכן הדברים מתחילים (כיצד נולדת לה קולקציית שמלות כלה וערב), המשך תהליך המחשבה והיצירה, ובסופו של דבר - כיצד אותה דרך שאתה עובר ביצירה תואמת את התוצאה הסופית מבחינתך?

כל קולקציה שלי מתחילה מתוך השראה מסויימת אשר ממנה אני יוצא הלאה ומפתח את הדגמים השונים. בתחילת התהליך אני אוסף המון חומרים: תמונות, שירים, סרטים, קטעי וידאו ועוד. ההשראה שלי יכולה לבוא מסרט שראיתי (כאן, יש לי משיכה עזה לסרטים משנות ה-50. אחד הסרטים מהם אני אוהב לשאוב השראה הוא הסרט "ארוחת בוקר עם טיפאני"), מתערוכה בה ביקרתי, מסגנונות אומנות ואומנים שאני מעריך (כגון: אר-דקו, אר-נבו, קלימט), מבלוגי אופנה, ובשורה התחתונה, מכל מה שמגרה את החושים ומעורר בי את הרצון העז לעצב וליצור. בסוף תהליך ההשראה, על-מנת להתמקד, אבחר בנושא אחד או שניים. כמובן שנושאים אלה נשארים תמיד בגדר השראה ואני משתדל לשמור על הקו האישי הייחודי לי. בעיניי, אחד הדברים החשובים ביותר אצל מעצב אופנה, הוא שלכל מעצב יהיה מעין כתב יד משלו, כזה המאפיין אותו ואיתו הוא מזוהה. זאת מבחינתי צריכה להיות התוצאה הסופית.

 

 

מהו החלק האהוב עלייך ביותר בתהליך העיצוב והיצירה כולו?

אחת הנקודות המספקות ביותר בתהליך היצירה מבחינתי היא לידתו של הדגם הראשון בקולקציה. אלו אחד השלבים המרגשים ביותר, כי כל עבודת המחקר שהייתה עד כה סקיצה על נייר קמה לתחייה והופכת לשמלת כלה שלמה.

 

מהו המקום אותו תופסת נישת שמלות הכלה והערב אצל אלון ליבנה?

דבר ראשון שאומר בעניין זה הוא שאני ממש לא מגדיר את עצמי כ"מעצב שמלות כלה וערב", והחנות שלי היא בהחלט לא סלון כלות. אני קודם כל מעצב שעובד ויוצר בגדים, יחד עם זאת אין כל ספק ששמלות הכלה והערב תופסות אצלי מקום מכובד ביותר בעשייה. בעניין זה, השקתי השנה סטודיו נוסף שעוסק אך ורק בשמלות כלה, יש בסטודיו משהו מאוד טהור ויפה בעיניי. החלוקה הזאת, סטודיו אחד לבגדי ערב וקז'ואל וסטודיו אחר שעוסק אך ורק בכלות מעניק את האפשרות להתמקד בפינצטה בכל אחד מהתחומים הללו. כשכלה מגיעה למדידות בסטודיו היא נמצאת בעולם שלם וקסום של שמלות כלה ולא מתמזגת עם בגדי הערב.

 

מיהי האישה עבורה אתה מעצב?

אין אישה אחת שעבורה אני מעצב. יום אחד אני יכול לעשות שמלת כלה עדינה מתחרות צרפתיות ומחשוף עגול וסגור, שמתאימה לאשה שמחפשת את העושר הנוסטלגי והעדין, ויום לאחר-מכן אעצב שמלה צמודה מחורזת כולה עם מחשוף עמוק שמכוון לאשה שרוצה להרגיש כמו כוכבת הוליוודית על השטיח האדום. מה שכן משותף לכל לקוחותיי זה שהן באות אלי במטרה למצוא את שמלת חלומותיהן וסומכות עליי שאני הוא זה שאגשים להן את החלום הזה.

 

 

שמלות ערב ל"אחיות של" ול"אמהות של", הן תמיד דבר קצת בעייתי. מצד אחד הן צריכות להיות אלגנטיות ומהממות, מצד שני אסור להן ולו לרגע להעפיל על שמלת הכלה. איך מתמודדים עם זה בתהליך העיצוב? מה השוני העיקרי בין עיצוב שמלות כלה לעיצוב שמלות ערב מבחינתך?

נוסף לקו הכלות, אני מעצב מידי עונה קו שמלות ערב ייחודי המתאים לאחיות, אמהות או חברותיה של הכלה. השמלות הללו עשויות בדרך-כלל מבדים נשפכים ורכים כמו משי שיפון, קרפ איטלקי ועוד, כשחלקן מעוטרות בעבודות יד ייחודיות אשר מעשירות את השמלה. לגבי השאלה איך זה לא מעפיל על שמלת הכלה, בעיניי בכל חתונה יש כוכבת אחת והיא הכלה כמובן. שום שמלה שבעולם לא תצליח לגנוב את ההצגה לכלה. יש הילה נסיכותית שעופפת את הכלה ביום המיוחד הזה, כמו גם השמלה עצמה שהיא זכה וטהורה. ההבדל מבחינתי בין כלות לשמלות ערב הוא שבעיצוב שמלות כלה אנסה לרכך מעט את הדברים, להשתמש בפחות גיאומטריה, פחות חדות, לשמור על הקווים והפרופורציות אך בצורה עדינה ורכה יותר.

 

מיהי הדמות עבורה אתה חולם לעצב שמלת כלה?

אין לי דמות ספציפית שאני חולם להלביש בשמלת כלה,  וכל כלה שבאה לעשות אצלי את שמלתה מקבלת יחס שווה, אוהב וחם. אם אני חייב לבחור אשה שממש בא לי לעשות לה את שמלת הכלה אז אני מניח שזאת תהייה ליידי גאגא האגדית, מהסיבה הפשוטה שתינתן לי האפשרות להתפרע ברמות המוטרפות ביותר, בלי לחשוב אפילו לשנייה אם זה נוח, פרקטי או הגיוני בצורה כלשהי. מממ...אולי אעצב לה שמלת כלה שכולה מצדפים ופנינים שחורות...(ואנחנו אומרות: נשמע מהמם, לא???).

 

איך היית מגדיר את "שמלות הכלה של אלון ליבנה"?

שמלות הכלה שלי משלבות כמה אלמנטים שבעיניי מאוד חשובים. מצד אחד הן נוחות ולא מסורבלות, מצד שני הן עשירות מאוד, מיוחדות, מוקפדות ועשויות מהחומרים המשובחים ביותר. רבות מהן רקומות בעבודות יד ומחורזות בפנינים ואבני סוורובסקי. כמובן שיש לי מנעד של שמלות כלה, משמלה פשוטה יחסית בעלת מחשוף עמוק ובד נשפך ועד שמלות מורכבות מאוד, עם המון תחרות, חרוזים ועבודות יד.

 

 

איך אתה מציע לכלה את השמלה הנכונה?

אחד הדברים הכי חשובים מבחינתי זה לשבת עם כל כלה, לדבר, להקשיב ולנסות להבין מה הכיוון הכללי שלה וכיצד היא מדמיינת את עצמה. איזה סוג של כלה היא רוצה להיות: סקסית, רומנטית, נוסטלגית וכו'. לאחר-מכן אשים את הדגש בגזרה הנכונה שמתאימה ומחמיאה לה, אשלוף מספר שמלות מהקולקציה/ מתוכן היא תוכל לבחור את האחת כשלאחר-מכן תעשה בעצם ההתאמה האישית (לדוגמא מבחינת הבדים: בד עומד, בד נשפך, האקססוריז ועוד).

 

אם מישהי באה עם פנטזיה מסויימת לשמלת חלומות, מה תעשה?

אני אנסה להתאים לה משהו שמזכיר את הסגנון בו היא מעוניינת כשהמטרה כמובן היא להגיע לעמק השווה. תמיד אפשר לשבת ביחד ולחשוב, כשבעיצוב אישי צריך לקחת בחשבון שסומכים על המעצב כי לרוב האנשים קשה לדמיין שינויים גדולים. כמו-כן בעיצוב אישי אפשר בעצם לעצב כל מה שהכלה רוצה: שמלה רכה, עדינה, נועזת, מחוכית, קלה וכו'. בקיצור, כמעט כל מה שמתחשק.

 

ואיך זה לעבוד עם כלות?

האמת היא שלא תיארתי לעצמי שעניין שמלות הכלה שלי יתפוס כל-כך חזק בתקופה כל-כך קצרה. אני פועל בנישה הזאת קצת פחות משנה והיומנים שלנו עמוסים בכלות. בעניין ההתנהלות עצמה, בגדול כלה היא כמו כל לקוחה אחרת בעיניי. יחד עם זאת יש ביחסים האלה משהו הרבה יותר אינטנסיבי שמצריך רגישות גבוהה. כשאני מגיע לפגישה עם כלה, אני מראש מגיע בגישה אחרת וזה כבר משרה אווירת רוגע. מבחינות מסויימת ניתן לומר שהעבודה עם כלות היא מאוד קשה: להכיר מישהי מחדש בכל פעם, להציג ולחשוף את עצמי במידה מסויימת וכמובן להיחשף לעולמן של הכלות שלי. יחד עם זאת, זה הרבה כייף, מאוד מספק ולרגע לא משעמם.

 

מסקרן אותנו לשמוע האם בתעשיית האופנה בארץ ההזדמנות לעשות "הוט קוטור" באה לידי ביטוי בעיקר בעיצוב שמלות לכלות?

האמת היא שממש לא, זה גם וגם. גם בקולקציות הלא כלתיות שלי חשוב לי לבוא לידי ביטוי בתור מעצב, בעשייה שלי ובדברים שאני אוהב ואליהם אני מתחבר ואת זה אני משתדל ליישם כל העת.

 

ולסיום, נשמח לשמוע מיהן לדעתך "הכלות של אלון ליבנה"?

אז קודם כל אני שמח ומאושר לומר שהכלות שלי הן ממש לא בריידזילות, הן נפלאות. עד היום לא נתקלתי באף סצינה מטורפת עם כלה. הן מגיעות אליי, סומכות במאת האחוזים ובתמורה לכך מקבלות מוצר איכותי. הכלות שלי הן בהחלט כלות שיודעות להעריך עבודה מוקפדת ואיכותית של מעצב וזה תענוג גדול!

 

 

אלון, איזה כייף היה לנו לארח אותך בבלוג! אנחנו בטוחות שלכלות האורבניות שלנו היתה הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של הסטודיו לכלות שלך. ובינתיים, אנו מאחלות לך שתמשיך להוציא תחת ידייך עוד הרבה כלות מהממות, מלאות שיק וסטייל - כמו שאתה יודע!

 

☆☆☆

 

קולקציית כלות קיץ 2011

 

 

 

 

צילום: דודי חסון, איפור:טלי פאוור, שיער: שגיא דהרי

 

ואם יש לכן עוד שאלות כלשהן לאלון, אתן מוזמנות לכתוב לנו אותן בתגובות ואנחנו בטוחות שהוא יענה לכן בשמחה רבה. את הדגמים שבתמונות ועוד ניתן כמובן לראות בדף הבית של אלון ליבנה.

 

מאת:כלות אורבניות