אותו לוקיישן, מחירים שונים: למה יש הבדלים בין מחירי מנות במקום אחד?

13.06.21

שלב חיפוש הלוקיישן הוא שלב שבו הוויז'ן לחתונה מתחיל לקרום עור וגידים ואתן מתחילות לטייל בין לוקיישנים (ולעבור על המון עמודי אינסטוש) כדי  למצוא את המקום המושלם לחתונה ולקבל מושג מוחשי לגבי האופן שבו ייראה היום הגדול שלכן.

 

לפני שאתן עושות זאת, כדאי לכן לדעת שמלבד העובדה שבין הגנים והאולמות לחתונות יש הבדלי מחירים משמעותיים, גם בתוך מקום אחד תמצאו הבדלי מחירים לא קטנים בתאריכים שונים. 

 

gallery ganim9

צילום: דריה גלר

 

כן, ישנם גם פרמטרים המשפיעים על המחירים ממש באותו המקום כך שקודם כל, חשוב לומר שאם התאהבתן בלוקיישן ואתן חוששות שהוא מעל לתקציב, אל ייאוש! יתכן שתוכלו לשחק עם התאריך או היום הנבחר, ובכך להצליח לעמוד בתקציב שקבעתן ועדיין לקיים את החתונה שחלמתן עליה.

 

gallery ganim9

צילום: דריה גלר

 

שימו לב, למשל, שבקטגוריות המקומות לחתונה בסקר המחירים (המושלם) שלנו תמצאו טווחי מחירים לכל לוקיישן, ולא מחיר אחד אחיד. הטווחים האלה מתקיימים בשל העובדה שבאמת בימים מסוימים ובתקופות מסוימות המחיר יעלה או יירד.

 

ואגב, אם עדיין לא הכרתן את סקר המחירים שלנו, אז נעים מאוד! זה המקום שבו תוכלו - בזכות כלות שהיו שם לפניכן - לקבל מידע על טווח המחירים שמקובל לשלם לכל ספק, ומה המחיר שדורש ספק מסוים שאתן מתעניינות בו. תוכלו ליצור שם קשר ישירות עם הספק דרך הוואטסאפ, ואפילו להתייעץ בוואטסאפ עם כלות שהשתמשו בשירותיו בעבר. אתן באמת חייבות לנסות, כי זה אדיר וסופר שימושי.

 

gallery ganim3

צילום: איל הצילום

 

אז לענייננו, מה משפיע על הבדלי המחירים במקומות לחתונה? לטס גט דאון טו ביזנס:

 

עונות השנה - ארבע עונות יש בשנה, אך רק שלוש רמות של מחירים: האוף סיזן הוא כמובן החורף. מיד סיזן הם ימי הסתיו והאביב - מרץ-אפריל ואוקטובר-נובמבר. ההיי סיזן - התקופה שבין מאי עד אוקטובר. ההבדלים בין שלוש רמות המחירים הם משמעותיים. המחירים בשיא העונה יכולים להיות גבוהים ב-20 אחוז מהמחירים באוף סיזן. אגב, בינינו, לחתונות חורף יש אפקט מהמם.  ובישראל - אפשר להתחתן גם בינואר ולזכות בשמיים כחולים. מה שכן, מדובר כמובן בהימור ובמה שאתן רוצות או מוכנות להתפשר עליו. אם בחרתן להתחתן בהיי סיזן - יש לכך מחיר. 

 

 gallery ganim9

צילום: עדי פהר - מוסיקה פלוס

 

 

gallery ganim9

צילום: חיים אפריאט

 

יום בשבוע – כמובן שחמישי הוא היום המבוקש ביותר, ולכן הוא גם מתומחר הגבוה ביותר. ככל שהולכים אחורה בשבוע המחיר יורד. כלומר, המחיר לחתונה בימים ראשון ושני הוא הנמוך ביותר, אחר כך עולה בשלישי ורביעי, ובחמישי מגיע לשיא. כזה מגיע ליום שישי, יש הבדל בין לוקיישנים על הים לדוגמה, שבהם שישי יתומחר כמו חמישי וישנם כאלה שבה יתומחר כמו אמצע השבוע.

 

ישנם מקומות לא כשרים בהם יש מחירים גם לשבת, והוא לרוב דומה למחיר באמצע שבוע. מוצאי שבת במקומות כשרים לרוב לא רלוונטיים בקיץ, מכיוון שהשבת יוצאת מאוחר מאוד. 

 

כמות אורחים - כאן יש מצב מעט מצחיק, שבו ככל שחתונה קטנה יותר היא תהיה בדרך כלל דווקא יקרה יותר. ודווקא ככל שכמות האורחים עולה, ההוצאות מתחלקות על יותר אנשים, ולכן המחיר פר אדם הוא נמוך יותר. לכן, ברוב המקומות תצטרכו להתחייב על כמות אורחים מינימלית, כדי לקבל מחיר נמוך יותר. 

 

gallery ganim9

צילום: לוז

 

תקופות בהן חל איסור דתי על חתונה - התקופה של בין המצרים ועד ט' באב ותקופת ספירת העומר הן תקופות בהן אסור על פי הדת היהודית להתחתן. לכן, חתונות שכוללות טקס דתי (ורוב החתונות בישראל הן עדיין כאלה) לא יתקיימו בתקופות הללו.

 

מבחינת הלוקיישנים לחתונה, המחיר לקיום חתונה בתקופה כזו הוא דומה למחירי חורף, ואם לא תכננתן בכל מקרה על טקס דתי עם רב, או שאתן מפרידות בין הטקס לחתונה - זו אופציה מהממת לחתונה בעונה במחיר טוב. 

 

gallery ganim9

צילום: לוז

 

מועד סגירת התאריך -  אם אתן זריזות ותקתקניות במקסימום, ומתכננות להרים חתונה בחודש וחצי - זה הטריק עבורכן. סגירת תאריך חודש וחצי לפני המועד יכולה להוריד את המחיר במקרים מסויימים גם ב-30 אחוז מהמחיר הגבוה ביותר. גם תאריכים שווים מאוד יכולים להתפנות בהתראה קצרה במקרה של דחיה או ביטול אירוע, ומי שסוגרת למקום פינה מרוויחה גם בגדול.

 

אגב, אם אתן שואלות, ומה עם שלושה חודשים לפני? אז לא, בימינו זה כבר נחשב טווח זמן שפוי ומקובל לארגון חתונה, כאשר בממוצע התאריכים נסגרים שלושה-ארבעה חודשים לפני, למעט התאריכים המבוקשים ביותר. 

 

gallery ganim9

צילום: לוז

 

אלה הפרמטרים העיקריים שמשפיעים על ההבדלים המשמעותיים במחירי המנות בתוך המקומות. אם יש לכן כבר תאריך שנבחר בשל אילוצים שונים ומשונים, ואין אפשרות למשחק עם העניין - כדאי לכן להיות מודעות למחיר. אם יש לכן אפשרות להיות גמישות, אתן יכולות בסופו של דבר רק להרוויח. וכמובן - כך או כך, לעשות מה שמרגיש לכן הכי נכון כדי שהחתונה תהיה הכי שלכן והכי מהממת שיש. 

מאת:כלות אורבניות